czwartek, 27 września 2012

Tutorial Lilla Lou

W czasie wakacji dostałam pocztą książeczki Lilla Lou dla mojej córki od kochanej i kreatywnej osóbki :http://filcowewybryki.blogspot.com/2012/09/obroniona.html?showComment=1348761554974#c4377179153703257867

Bardzo przepraszam, że dopiero teraz zabieram się za obiecane prace związane z nimi. Moja córka woli tylko kolorować, a ja ciągle cierpię na brak czasu. Ale dość już o tym  - do dzieła.

TUTORIAL - Hiszpańska tancerka flamenco.

Ale krok po kroku:
1.
 Należy przygotować kawałek czerwonego materiału, wstążki, kolorowe kredki i lakier do paznokci klej, igłę i nitkę.
2.

Należy pokolorować kredkami ręce i nogi oraz włosy i twarz. Wcześniej laleczka została wycięta.
3.

Następnie należy przykleić figurkę laleczki na białą kartę papieru i zabrać się za przygotowanie sukienki.
Z kremowej wstążki wytnij gorset. Teraz kolej na czerwoną spódniczkę. Wytnij prostokątny kawałek materiału i lekko zmarszcz igłą z nitką. Trzeba dopasować szerokość marszczenia do pasa laleczki - żeby nie było za szeroko ani za wąsko. Z jednej strony zmarszczona spódniczka a z drugiej delikatnie nanieść czarne kropki lakierem do paznokci.

4.


Teraz wytnij drugi kawałek czerwonego materiału (ja użyłam kawałek czerwonej podszewki) i na brzegu przyklej wąską wstążeczkę w kolorze złotym. Następnie drugi brzeg zmarszcz tak jak poprzedni kawałek spódniczki.

5.

Teraz przyklejamy wcześniej wycięty gorset i na niego przyklejamy 2 warstwy spódniczek. Na wierzchu tą z czarnymi kropeczkami, a pod spodem spódniczkę ze złotą lamówką. Jeszcze czerwonym lakierem ozdabiamy kremowy gorset i kreacja tancerki flamenco już prawie gotowa.

6.


Czerwonym lakierem do paznokci malujemy czerwone buty tancerki i korale. Jeszcze tylko ozdoba we włosy i.. prawie gotowe.

7.

Cóż by to była za tancerka bez wachlarza. Z kawałka złotej dość szerokiej wstążki robimy wachlarz i przyklejamy w miejscu gdzie jest dłoń. Teraz zostaje tylko tło.

8.

Trochę słabo wyszło na zdjęciu. Kredkami namalowałam katedrę w Sewilli i murek. Zielono pod nogami tancerki i błękit nieba. Teraz tylko tańczyć. Gotowe,

Polecam takie kreatywne zabawy. To świetna zabawa
Książeczki można kupić w dziale prasy dla dzieci w sieci EMPiK, R ELAY, IMMEDIO, KOLPORTER, RUCH, FRANPRESS, GARAMOND 
oraz w SMYKU lub sklepie Lillalou 
http://www.lillalou.pl/sklep/


2 komentarze: